Turkvideo.Net
Hoşgeldin Ziyaretçi...
Giriş Yap / Kayıt Ol
Ne - Nasıl - Nedir? │ Ekleme Zamanı:

KÖPEKLERİ ANLAMANIN 7 YOLU

KANALIMA ÜCRETSİZ ABONE OLUN = http://goo.gl/yCRwMs

Yeni Video Yayında = İŞE YARAYAN 7 ÇILGIN FİKİR https://www.youtube.com/watch?v=305f5facAng

STRES ÇARKI İÇİN TUTUKLANAN 5 ÇOCUK https://www.youtube.com/watch?v=9WFLGzplZZs

HAYVANLARIN Hayatını Kurtaran 10 İNSAN https://www.youtube.com/watch?v=5JO1GWAU0ck

BULMACA KANALIM https://www.youtube.com/channel/UCR3rfDiOfD1hk0IEdIwusIw

Köpeklerin insanlar ile kurdukları dostluğun temelinde karşılıklı güven ve sevgi hissi olduğu bir gerçektir. Ancak zaman zaman birbirinden farklı iki tür olan insanlar ve köpekler arasında iletişim eksikliği olmaktadır. Bunun nedeni köpeklerin iletişimde kendilerine özgü beden dilleri olmasıdır. Eğer köpeklerle doğru bir iletişim kurmak ve onların ne demek istediğini anlamak istiyorsanız bu videoyu izlemelisiniz. Şimdi videomuza geçelim.

KÖPEKLERİ ANLAMANIN 7 YOLU

Duymayan KALMASIN!

7 - Mutluyum ve Oynamak İstiyorum
Köpeğiniz çok mutlu olduğunda size mutluluktan yerimde duramıyorum beden dilini sergiler. Mutlu olan köpek doğal olarak Oyun oynamak ister. Bu beden dilinde köpeğin kulakları dik ve rahattır. Gözler açık ve rahattır. Ağız açık ve heyecandan nefes nefesedir. Vücut oldukça hareketlidir. Sürekli bir sağa bir sola atlar ve yerinde duramaz. Kuyruk oldukça hareketlidir. Size yaklaşır gibi yapar ama birden yanınızdan kaçar, burada sizi oyuna davet etmek istediğini ve bir yöne doğru çekmek istediği apaçık ortadadır.

6 - Çok Korkuyorum
Çok korkuyorum beden diline sahip köpeklerin başı öne eğik, kulakları aşağıda ve düzdür. Karşılaştığı köpek ile göz teması kurmaya çekinir ve genellikle gözleri kısıktır. Ağız dişleri gösterecek şekilde açık ve geriye doğrudur. Bazen dizler bükülmüş olabileceği gibi aşırı korku durumlarında titreyebilir. Kuyruk bacakların arasına kıvrılmıştır. Patiler terlidir. İdrar sızdırabilir.

5 - Hakimiyetini Kabul Ediyorum
Kendisinden güçlü diğer bir kişinin emri altına giren köpek, bu kişinin karşısında sırt üstü yere yatar, kendini üyeye teslim eder, yerde yuvarlanır, kişinin ağzını yalar ve saldırganlık göstermez. Bu anlarda kendini acındıracak şekilde inler. Aslında bu neredeyse bir çok hayvanda güven duygusunun belirtisidir. Eğer karnını açmış bir köpek görürseniz onu hemen sevebilirsiniz.

4 - Kazı Yapmak
Köpekler bazı zamanlar bulundukları yeri kazmaya çalışırlar. Kazma işlemi bir köpeğin DNA’sında yazılı, içgüdüsel bir harekettir. Bu hareketi çoğu zaman dışarıda yapsalar da bazı anlarda onları kanepeyi ya da halıyı kazmaya çalışırken de görebilirsiniz. Kazma işlemin temelinde sandığınız gibi zarar vermek ya da dikkat çekmek yatmıyor. Köpekler bu hareketi içgüdüsel olarak yemeklerini gizlemek, küçük kemirgenler gibi yemek ortaya çıkarmak ya da kendilerine yatacak serin bir ortam sağlamak için yapıyorlar.

3 - Sinirliyim
Sinirliyim yaklaşma beden dilinde köpeğin kulakları geriye doğru çekiktir. Gözler bir noktada sabitlenmiştir. Ağız dişler görünecek şekilde geriye doğru çekiktir. Sinirli köpekler hırıltılar çıkarabilir. Vücut yüksek ve gergindir. Boyun tüyleri de kabarmıştır. Sinirli köpeklerin kuyrukları dik ve kabarıktır. Köpek hırlar veya yüksek sesle havlar. İyi eğitilememiş ve sosyalleştirilmemiş köpeklere özgü bir davranış biçimidir.

2 - Köpeğin El Vermesi
Bazı köpeklerin eğitilmediği halde bile size elini vererek tokalaştığını görürsünüz.Köpeğin bu hereketide içgüdüdür.Köpeğin el vermesi aslında sizden bu yöntemle birşeyler istemektir.Sevginizi eksik etmeyerek köpeği okşamanız iyi bir ödüldür.Ayrıca köpeğin otururken bir elini hafifçe kaldırması ise köpeğin stres içinde olduğunu ve biraz korktuğunu gösterir.

1 - Saldırmaya Hazırım
Bu durumdaki bir köpeğin yüz ifadesi korkunç bir hal almıştır.Köpek hırlar ve dişlerini gösterir.Baskın olduğunu ve korkmadığını anlatmak için kulaklarını ve kuyruğunu dik tutar.Yine sırtındaki tüylerini dikleştirir.Vücudu gergin ve her an atılmaya hazırdır.Korkunç şekilde hırlar.Bu davranışı gösteren köpek saldırı anında bütün gücünü kullanır ve geri çekilmez.Savaşını korkunç bir şekilde sürdürür,çünkü karşısındaki tehditten korkmamaktadır.

Kanalıma destek olmak için videoyu beğenmeyi ve abone olmayı unutmayın. Sizlere bir soru sarı ve kırmızı noktaların etrafındaki noktalar ne tarafa doğru dönüyor ? Sağmı solmu. Cevapları yorumlarda yazabilirsiniz.Sizleri seviyorum kendinize iyi bakın kardeşimin açtığı bilmek istersen kanalınada abone olursanız sevinirim.


Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL
Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Rastgele Video

KÖPEKLERİ ANLAMANIN 7 YOLU video izle, KÖPEKLERİ ANLAMANIN 7 YOLU şarkı sözleri, KÖPEKLERİ ANLAMANIN 7 YOLU sözleri, KÖPEKLERİ ANLAMANIN 7 YOLU fragman,KÖPEKLERİ ANLAMANIN 7 YOLU full film izle,KÖPEKLERİ ANLAMANIN 7 YOLU yerli yabancı, KÖPEKLERİ ANLAMANIN 7 YOLU Klip, KÖPEKLERİ ANLAMANIN 7 YOLU mp3 youtube facebook video indir,izlesene, KÖPEKLERİ ANLAMANIN 7 YOLU mp3 indir youtube.com netd müzik
RSS